Archiwum z roku: 2011
SailBook Cup i Puchar Korsarza 2012
Rok 2012 jest także wielkim świętem dla najstarszego morskiego klubu w Polsce. Nasz partner – Polski Klub Morski – w bieżącym roku będzie obchodził dziewięćdziesięciolecie swojego istnienia. Ten najstarszy klub żeglarski mocno wpisywał się przez wszystkie lata swojej działalności w historię żeglarstwa w Polsce, utrwalając tym samym tradycję obcowania z morzem i żeglowaniem.
W ramach obchodów odbędą się dwa wyścigi regatowe o wspólnym starcie, wspomniane regaty SailBookCup oraz regaty o puchar Korsarza, organizowane przez Polski Klub Morski. Po starcie nastąpi bieg wokół Zatoki Gdańskiej, który zakończy się metą regat o puchar Korsarza. Te jachty, które będą brać udział w SailBookCup 2012, po przepłynięciu linii mety obiorą kurs na Gotlandię. W ten sposób możliwy jest udział w obu wyścigach przy jednym starcie.
Regaty SailBook Cup 2012 rozgrywane będą według przelicznika ORC i KWR. Ponieważ ich charakter ma przede wszystkim przybliżyć żeglarzom ideę długodystansowego żeglowania i odwiedzania dalej położonych rejonów Bałtyku, zapraszamy do dyskusji, co do zasadności ewentualnego postoju na Gotlandii celem jej zwiedzenia. Postój taki byłby finansowany przez uczestników regat indywidualnie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowywanych w 2012 roku przez PKM oraz SailBook.pl regatach.
Regaty SailBook Cup’ 2011 zakończone
Najdłuższe regaty pełnomorskie w Polsce – SailBook Cup’ 2011 przeszły już do historii. Regaty odbyły się dzięki zasłudze firm związanych z branżą żeglarską, ale nie tylko! W związku z tym składamy duży ukłon w stronę sponsorów: Eljacht, C-MAP, Henri Lloyd, Ocean Sails, Societe Generale, Morka, BBV Systems, Sail Service, Oraiz.pl oraz wszystkich wspierających to wydarzenie. Więcej informacji o nich można znaleźć w zakładce „Wspierają nas” na stronie regat www.SailBookCup.pl.
Z relacji uczestników regat Sailbook Cup’ 2011 wywnioskować można, iż pomysł ich organizacji był strzałem w przysłowiową 10-tkę!
Nam jako organizatorom, ale także jako uczestnikom tych regat było miło poznać ludzi popierających tą próbę przywrócenia prawdziwego morskiego polskiego jachtingu.
Czy start w takiej imprezie jest wyczynem? Dla jednych tak dla drugich nie, ale nie chodzi o wyczyn chodzi o sportową rywalizacje nie adresowaną wyłącznie do załóg regatowych. Dla jednych uczestników imprezy tego typu ważne były wyczyny, dla innych sportowa rywalizacja i duch współzawodnictwa. Jednak elementem integrującym wszystkich uczestników był slogan regat brzmiący „od żeglarzy dla żeglarzy”. Kapitan zwycięskiego jachtu s/y Quick Livener Jacek Zieliński, który pierwszy raz brał udział w tak długich regatach powiedział:
,,Zakochałem się w regatach długodystansowych! Tu nie liczy się start, ani sprawność załogi na halsówce, liczy się wytrwałość i szczęście do wiatru (czyt. strategia), co daje szansę wygrania wszystkim startującym!”.
Dzięki uprzejmości i żeglarskiemu podejściu do sprawy regaty rozpoczęły się w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej, za co szczególnie dziękujemy Panu Andrzejowi Szrubkowskiemu. Zakończenie odbyło się zaś w Baszcie Łabędź, siedzibie Polskiego Klubu Morskiego, za co również dziękujemy kolegom klubowiczom.
W piątek (22.07.2011r.) o godzinie 18.00 w Baszcie Łabędź zebrali się kapitanowie jednostek, załogi oraz ich rodziny. W miłej koleżeńskiej atmosferze wymieniano się przeżyciami, wrażeniami, których było bardzo dużo. Symboliczną lampką szampana wzniesiono toast za szczęśliwy powrót i udane zakończenie. Najszybciej trasę pokonał kapitan Jacek Zieliński z załogą w czasie 96 godz.
Sędzia regat Bogusław Kibort ogłosił wyniki, a następnie wręczono puchary zwycięskim kapitanom.
Komandor Piotr Mroczek, jednocześnie kapitan startującego s/y Korsarza oświadczył, że z okazji 90lecia PKM w 2012 roku klub ufunduje nagrodę główną w postaci Pucharu Korsarza.
Kolejnym elementem spotkania było losowanie nagród i wręczenie upominków od sponsorów, mała sesja zdjęciowa.
Nam pomysłodawcom i organizatorom, pozostaje zaprosić kolejnych żeglarzy żądnych przygód na kolejną edycje, tym razem SailBook Cup 2012.
Wyniki regat SailBook Cup 2011:
1) Pierwsze miejsce w grupie KWR zajął kpt. Jacek Zieliński z załogą
2) Drugie miejsce w grupie KWR zajął kpt. Szymon Bąk z załogą
3) Trzecie miejsce w grupie KWR zajął Radosław Michta z załogą.
Z żeglarskim pozdrowieniem,
Redakcja SailBook.pl
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji regat SailBook Cup’ 2011:
Sponsorzy: Jeppesen,Henri Lloyd Polska, Ocean Sails, Eljacht, Sail Service, Morka, SG Equipment Finance, BBV Systems
Honorowy patronat: Gdańska Federacja Żeglarska, Klaster Polskie Jachty
Partnerzy: Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Polski Klub Morski
Regaty SailBook Cup: Wystartowały
Dziś (16.07.2011r) o godzinie 8:55 rozległ się pierwszy sygnał rozpoczynający procedurę startową. Zaraz po sygnale w główkach wejściowych do Górek Zachodnich pojawił się legendarny s/y Korsarz.
Jacht nalżący do najstarszego Polskiego Klubu Morskiego (PKM) pod dowództwem komandora Piotra Mroczka. Punkt 9:00 wszystkie jachty wystartowały do najdłuższych jednoetapowych pełnomorskich regat SailBook Cup’ 2011 na trasie: Górki Zachodnie – Gotlandia (okrążenie wyspy prawą burtą) – Górki Zachodnie.
Spotkanie integracyjne
15 lipca od godziny 11 przyjmowano zgłoszenia do regat w Yacht Klubie Stoczni Gdańskiej. O godzinie 17:00 dla wszystkich zgłoszonych złóg organizatorzy zorganizowali spotkanie integracyjne przy grilu.
s/y Korsarz na starcie SailBook Cup 2011!
Mamy przyjemność oświadczyć, że dzisiaj wpłynęło oficjalne zgłoszenie do regat SailBook Cup’ 2011 legendarnego zdobywcy tajemniczego „żeglarskiego artefaktu”na trasie Sopot-Kiel.
Harmonogram SailBook Cup 2012
Zapraszamy do pobrania harmonogramu imprezy. Harmonogram dostępny jest w górnej rozwijanej zakładce menu Dokumenty => Harmonogram i poniżej.
Zapraszamy na regaty SailBook Cup 2012
Zapraszamy serdecznie na Bałtyckie Regaty SailBook Cup 2012, które odbędą się w terminie 28 lipca-04 sierpnia bieżącego roku na trasie: Gdańsk- Gotlandia (okrążenie wyspy prawą burtą) – Gdańsk.