SAILBOOK CUP

Regaty SailBook Cup to najdłuższe regaty w kraju i drugie w akwenie morza Bałtyckiego, w których uczestnicy mają do pokonania ok. 600 NM. Trasa prowadzi z Sopotu dookoła wysp Gotlandii (z pitstopem w Visby) i Gotska Sandön, które trzeba okrążyć prawą burtą, z metą w Sopocie.

Ideą naszych regat jest przekonanie wszystkich żeglarzy-amatorów, że opinia o Bałtyku jako akwenie trudnym dla żeglugi jest błędna; chcemy popularyzować rejsy morskie i otworzyć Bałtyk dla wszystkich żeglarzy. Rywalizacja odbywa się w trzech grupach: ORC, KWR oraz Open. Oprócz klasyfikacji generalnej w poszczególnych grupach, każdy z etapów podliczany jest również oddzielnie, dając możliwość uczestnictwa jachtom zagranicznym. Śledzenie postępów jachtów będzie możliwe dzięki najnowszej technologii światowego lidera trackingu YellowBrick.  

mapa 2015 -01

SailBook Cup odbywa się regularnie od 2011 roku kiedy to wznowiliśmy przedwojenne regaty dookoła szwedzkiej wyspy. Z roku na rok coraz więcej załóg staje na starcie i podejmuje wyzwanie. Staramy się aby każda edycja była wyjątkowa – w czasie II edycji w związku z 90-leciem najstarszego klubu żeglarskiego w Polsce zorganizowaliśmy imprezę towarzyszącą – Regaty o Puchar Korsarza. Od III edycji wszystkie startujące jednostki są wyposażone w tracking satelitarny dzięki czemu kibice i bliscy startujących mogą na bieżąco obserwować ich zmagania na morzu. W IV edycji wydłużyliśmy trasę regat i obecnie Sailbook Cup to jedne z najdłuższych regat na Bałtyku. W 2015 roku na liście startowej znalazło się ponad 40 jachtów, a regaty odbyły się pod hasłem „Płynę dla Leo”. Wraz z ambasadorką regat – aktorką Moniką Kwiatkowską i fundacją Zdejmij Klątwę zbieraliśmy fundusze dla osób chorych na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Tegoroczna edycja będzie równie ciekawa…

 

Zgłoszenia do regat można dokonać na stronie internetowej, e-mailem: regaty@sailbook.pl oraz w Biurze Regat.

Informacje na bieżąco można śledzić na stronie Sailbook Cup oraz SailBook.pl, przez fanpage na FB: Sailbook CupSailBook.pl oraz na Instagramie.