30 dni – odliczanie trwa!

Sezon żeglarski rozpoczęty, więc maszyna organizacyjna nabiera rozpędu…

Jednego jesteśmy pewni – potrzebna jest dobra pogoda!
No ale wiadomo jak to z prognozami: albo będzie wiało albo nie:) A i kierunek wiatru możemy przewidzieć z podobną dokładnością.. Wszystkich, którzy mają znajomości u Neptuna prosimy o kontakt na priv ;)

A w między czasie podzielimy się kilkoma dobrymi wiadomościami.

Na dzień dzisiejszy zgłoszone 42 jachty, czterdziestu dwóch kapitanów, czterdzieści dwie załogi żądne zwycięstwa. Blisko 200 osób skoncentrowanych na jednym – zwycięstwie w swojej klasie w tygodniowym biegu chartów wokół szwedzkich wysp i nagrodzie, którą stanowi grawerka na osiemdziesięcioletnim srebrnym dzbanku rodem z Pucharu Ameryki!

W piątej edycji na pokład SailBook Cup dołączyło jako współorganizator Województwo Pomorskie, a więc wreszcie mamy potężne wsparcie z naszego regionu. W dalszym ciągu wspiera nas Województwo Warmińsko-Mazurskie i Miasto Sopot. Dodatkowo nasz Marszałek zgodził się objąć patronat honorowy nad regatami, no i Monika Kwiatkowska jest naszym ambasadorem od akcji Płynę dla Leo. Dzieje się!

Wszyscy razem płyniemy dla Leo, przecinając dziobami naszych rumaków bałtyckie fale, będziemy starali się zdjąć klątwę z naszych 1200 dzieci obarczonych Zespołem Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji. Pamiętajcie, że pobranie aplikacji z trackingiem naszych regat może ofiarować chorym dzieciom lepsze życie!

Co na froncie? To już nie są zwykłe ćwiczenia!

Z nami trzy największe maszyny regatowe Zatoki Gdańskiej – s/y Barnaba, s/y Oiler.pl, no i oczywiście s/y Fujimo, ciekawe czy to oni skrzyżują swe maszty niczym wojownicy szable w gonitwie o pierwsze miejsce? Czy kolejny raz dostaną „klapsa” od małego jachtu zaprojektowanego na Wielkie Jeziora Mazurskie? Dwa lata temu s/y Słoni, a rok temu s/y Polled II, jako pierwsi przecięli linię mety w Visby! Bałtyk różnie rozdaje karty i wszystko może się zdarzyć..

Kto z nami?

Patronat honorowy: Marszałek Mieczysław Struk
Współorganizator: Województwo Pomorskie
Partnerzy: Miasto Sopot, Województwo Warmińsko-Mazurskie, SSI Jerzy Kuliński, Polski Klub Morski, Navinord, OceanTEAM
Sponsorzy: Fiat Auto Poland, Naftoport, InterRisk, Konsal, Vector Sails
Fundatorzy: Henri Lloyd, Ocean Sails, Prime System, Księgarnia Morska, Morka, Charter.pl, Mobil-Truck, Nova Pierogova
Media: Polskie Radio Jedynka, Radio Gdańsk, Radio Koszalin, Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, Magazyn Pomorski, Młody Elbląg, Magazyn Wiatr, Tawerna Skipperów, W Ślizgu, SailForum, NowyjKaliningrad.ru, Yacht Boat News

Komentarze


Archiwum