Regaty SailBook Cup’ 2011 zakończone

Najdłuższe regaty pełnomorskie w Polsce – SailBook Cup’ 2011 przeszły już do historii. Regaty odbyły się dzięki zasłudze firm związanych z branżą żeglarską, ale nie tylko! W związku z tym składamy duży ukłon w stronę sponsorów: Eljacht, C-MAP, Henri Lloyd, Ocean Sails, Societe Generale, Morka, BBV Systems, Sail Service, Oraiz.pl oraz wszystkich wspierających to wydarzenie. Więcej informacji o nich można znaleźć w zakładce „Wspierają nas” na stronie regat www.SailBookCup.pl.

Z relacji uczestników regat Sailbook Cup’ 2011 wywnioskować można, iż pomysł ich organizacji był strzałem w przysłowiową 10-tkę!

Nam jako organizatorom, ale także jako uczestnikom tych regat było miło poznać ludzi popierających tą próbę przywrócenia prawdziwego morskiego polskiego jachtingu.

Czy start w takiej imprezie jest wyczynem? Dla jednych tak dla drugich nie, ale nie chodzi o wyczyn chodzi o sportową rywalizacje nie adresowaną wyłącznie do załóg regatowych. Dla jednych uczestników imprezy tego typu ważne były wyczyny, dla innych sportowa rywalizacja i duch współzawodnictwa. Jednak elementem integrującym wszystkich uczestników był slogan regat brzmiący „od żeglarzy dla żeglarzy”. Kapitan zwycięskiego jachtu s/y Quick Livener Jacek Zieliński, który pierwszy raz brał udział w tak długich regatach powiedział:

,,Zakochałem się w regatach długodystansowych! Tu nie liczy się start, ani sprawność załogi na halsówce, liczy się wytrwałość i szczęście do wiatru (czyt. strategia), co daje szansę wygrania wszystkim startującym!”.

Dzięki uprzejmości i żeglarskiemu podejściu do sprawy regaty rozpoczęły się w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej, za co szczególnie dziękujemy Panu Andrzejowi Szrubkowskiemu. Zakończenie odbyło się zaś w Baszcie Łabędź, siedzibie Polskiego Klubu Morskiego, za co również dziękujemy kolegom klubowiczom.

W piątek (22.07.2011r.) o godzinie 18.00 w Baszcie Łabędź zebrali się kapitanowie jednostek, załogi oraz ich rodziny. W miłej koleżeńskiej atmosferze wymieniano się przeżyciami, wrażeniami, których było bardzo dużo. Symboliczną lampką szampana wzniesiono toast za szczęśliwy powrót i udane zakończenie. Najszybciej trasę pokonał kapitan Jacek Zieliński z załogą w czasie 96 godz.

Sędzia regat Bogusław Kibort ogłosił wyniki, a następnie wręczono puchary zwycięskim kapitanom.

Komandor Piotr Mroczek, jednocześnie kapitan startującego s/y Korsarza oświadczył, że z okazji 90lecia PKM w 2012 roku klub ufunduje nagrodę główną w postaci Pucharu Korsarza.

Kolejnym elementem spotkania było losowanie nagród i wręczenie upominków od sponsorów, mała sesja zdjęciowa.

Nam pomysłodawcom i organizatorom, pozostaje zaprosić kolejnych żeglarzy żądnych przygód na kolejną edycje, tym razem SailBook Cup 2012.

Wyniki regat SailBook Cup 2011:
1) Pierwsze miejsce w grupie KWR zajął kpt. Jacek Zieliński z załogą
2) Drugie miejsce w grupie KWR zajął kpt. Szymon Bąk z załogą
3) Trzecie miejsce w grupie KWR zajął Radosław Michta z załogą.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Redakcja SailBook.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji regat SailBook Cup’ 2011:

Sponsorzy: Jeppesen,Henri Lloyd Polska, Ocean Sails, Eljacht,  Sail Service, Morka, SG Equipment Finance, BBV Systems

Honorowy patronat: Gdańska Federacja Żeglarska, Klaster Polskie Jachty

Partnerzy: Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Polski Klub Morski

Komentarze


Archiwum