SailBook Cup i Puchar Korsarza 2012

Rok 2012 jest także wielkim świętem dla najstarszego morskiego klubu w Polsce. Nasz partner – Polski Klub Morski – w bieżącym roku będzie obchodził dziewięćdziesięciolecie swojego istnienia. Ten najstarszy klub żeglarski mocno wpisywał się przez wszystkie lata swojej działalności w historię żeglarstwa w Polsce, utrwalając tym samym tradycję obcowania z morzem i żeglowaniem.

W ramach obchodów odbędą się dwa wyścigi regatowe o wspólnym starcie, wspomniane regaty SailBookCup oraz regaty o puchar Korsarza, organizowane przez Polski Klub Morski. Po starcie nastąpi bieg wokół Zatoki Gdańskiej, który zakończy się metą regat o puchar Korsarza. Te jachty, które będą brać udział w SailBookCup 2012, po przepłynięciu linii mety obiorą kurs na Gotlandię. W ten sposób możliwy jest udział w obu wyścigach przy jednym  starcie.

b09ce42d0a2ac614073184e1ccfa03b1_ltf5786

Regaty SailBook Cup 2012 rozgrywane będą według przelicznika ORC i KWR. Ponieważ ich charakter ma przede wszystkim przybliżyć żeglarzom ideę długodystansowego żeglowania i odwiedzania dalej położonych rejonów Bałtyku, zapraszamy do dyskusji, co do zasadności ewentualnego postoju na Gotlandii celem jej zwiedzenia. Postój taki byłby finansowany przez uczestników regat indywidualnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowywanych w 2012 roku przez PKM oraz SailBook.pl regatach.

Komentarze


Archiwum