Czas podsumować żeglarzy wyklętych

Nie po puchary i medale ale podsumowanie walki, na wyjątkowo srogim w tym roku Bałtyku, być musi. Trzeba docenić wytrwałych śmiałków, którzy zmagali się z rozszalałymi falami na dystansie 600 mil morskich – pogoda zawodników w tym roku nie rozpieszczała. Ondyna zajadle atakowała nasze jachty, na szczęście wszystkim udało się bezpiecznie wrócić na ląd. 

Tegoroczna edycja to kolejny rekord liczby startujących jachtów, i choć wiadomo, że nie ilość jest najważniejsza, to cieszy, że regaty rosną w siłę i interesuje się nimi coraz więcej żeglarzy z całej Polski. Miłą niespodzianką jest coraz liczniejsza obsada jednostek spoza Zatoki Gdańskiej. Pojawiły się jachty z zaprzyjaźnionego Zalewu Wiślanego, ze Szczecina, a nawet z Łotwy!

Atmosfera – czy to zasługa dzika serwowanego na klimatycznym statku Pirat, czy wspólna pasja uczestników, tego nie wie nikt, życzymy sobie i wam oby nigdy nie opuściła tych regat, bo przecież o nią właśnie chodzi. Integracja na statku i niezapomniany Dzień Polski w Visby, trudno to w słowach opisać, tam trzeba było zwyczajnie być! Szanty w wykonaniu Krystiana Szypki i Moniki Kwiatkowskiej przy akompaniamencie Kuby Niewińskiego na szwedzkim lądzie pod dumnie powiewającym Białym Orłem.

2015'07'18 Sopot SailBook CUP -87

To my żeglarze wspólnie tworzymy tę imprezę, dziękujemy za Waszą pomoc w każdej postaci.

Dziękujemy Dobrochnie Nowak, Żeglarce Roku 2014 magazynu Wiatr, która stanowiła nasz Team Brzegowy i zajmowała się medialną oprawą regat, Borysowi Celmerowi, wicemistrzowi Polski w klasie Micro, za pomoc techniczną przy organizacji biesiady i startu regat, Piotrowi Weselakowi (niedoszłemu zawodnikowi a doszłemu ojcu – przez szczęście nie mógł być z nami) za nagłośnienie. Ale również podziękowania należą się naszym zawodnikom – Piotrowi Leszowi, sternikowi jachtu Mikka, za wszystkie materiały drukowane imprezy, Krystianowi Szypce, z którym wspólnie budujemy pozytywne oblicze polskiego żeglarstwa w ramach OceanTEAM, Rysiowi Drzymalskiemu, sternikowi jachtu Konsal, za ufundowanie medali mistrzowskich, sternikom jachtu Litwinka Marianowi Drabińskiemu i Hobart Ryszardowi Szostakowi za wsparcie, a także załodze jachtu GoodSpeed – ambasadorom akcji Płynę dla Leo oraz rodzicom Leo Magdzie Hueckel i Tomaszowi Śliwińskiemu.

Dziękujemy też zaprzyjaźnionym żeglarzom medialnym – Jerzemu Kulińskiemu i Bohdanowi Sienkiewiczowi za obecność i pomoc w promowaniu naszej imprezy oraz fotografom: Kubie Niewińskiemu, zawodnikowi Endorphiny, oraz Robertowi Urbańskiemu, trenerowi wioślarskiej kadry olimpijskiej.

Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy chętnie udzielali pomocy zarówno żeglarskiej przy holowaniu, cumowaniu, przestawianiu jachtów, jak i we wszystkich pracach u podstaw organizacyjnych.

Każdy z Was zostawia tu cząstkę samego siebie, za co serdecznie dziękujemy!

Piąta edycja to również zasłużone uznanie działaczy Polskiego Związku Żeglarskiego, którzy doceniając wasz trud i żeglarski kunszt postanowił wydać nam licencję na organizację Długodystansowych Morskich Mistrzostw Polski! No i nieocenione wsparcie województw: Pomorskiego i Warmińsko Mazurskiego, oraz miasta Sopot.

A teraz wyniki!

wyniki-01

Najszybszym jachtem regat okazał się wcale nie największy Oiler.pl i to jego załoga wygrała w nieoficjalnej walce z tytanami tego biegu hartów jak Arbitrator, Fujimo czy Barnabą.

Bałtyk zdecydował, że zwycięzcą regat SailBook Cup 2015 i zdobywcą osiemdziesięcioletniego Srebrnego Dzbanka została załoga s/y Quick Livener – jako organizatorzy i zawodnicy wspólnie postanowiliśmy, że zwycięstwo należy się jednak Leo Hueckel-Śliwińskiemu, który żeglował w naszych sercach i sercach pozostałych zawodników. To jemu dedykowaliśmy nasze regaty, zmagania z wiatrem i falami, i jemu chcielibyśmy zadedykować naszą wygraną i jego imię wygrawerujemy na naszym pucharze SailBook Cup.

Leo, życzymy Tobie i reszcie chorych na Klątwę Ondyny, zdrowia i sił w tej trudnej walce o zdrowie – mamy nadzieję, że nasza akcja Płynę dla Leo, pomoże zmienić Wasz los.

 

Wszystkim załogom, które podjęły rękawicę serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy, niezależnie od wyniku, bo my nie po puchary! Największymi podziękowaniami jest uśmiech na Waszych twarzach i duma w głosach po przekroczeniu linii mety.

Niestety, nie wszystkim się udało okrążyć te wysepki,  spora część jachtów musiała zrezygnować z powodu rozmaitych awarii  jednak pamiętajcie, ulec żywiołowi po ciężkiej walce to żaden wstyd! Już za rok kolejna szansa na upragnione zwycięstwo ;)

My zabieramy się za przygotowania Uroczystego Zakończenia w Elblągu – oczywiście obecność obowiązkowa! A tymczasem Was zapraszamy do kibicowania podczas tegorocznej Bitwy o Gotland, która rozpocznie się 13 września!

www.bitwaogotland.pl

 

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Organizatorzy: SailBook.pl, Województwo Pomorskie

Partnerzy: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Miasto Sopot, SSI Jerzy Kuliński, Polski Klub Morski, Navinord, OceanTEAM

Sponsorzy: Naftoport, Konsal, InterRisk, Fiat Auto Poland, Prime System, Vector Sails

Fundatorzy nagród: Selden, Aero-Vaerft, Henri Lloyd, Ocean Sails, Prime System, Morka, Charter.pl, Nova Pierogova, MobilTruck, WaterToGo, BoardRockerz, Leo Centrum Języków Obcych, Księgarnia Morska, Tartak Chruściel.

Patronat medialny: Polskie Radio Jedynka, Radio Gdańsk, Radio Koszalin, Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, Magazyn Pomorski, Młody Elbląg, Magazyn Wiatr, W Ślizgu, Tawerna Skipperów, SailForum, Yacht Boat News, Jachting.pl

Komentarze


Archiwum