Zwycięzcy regat SailBook Cup 2014 u prezydenta Sopotu

W piątek 29 sierpnia w Urzędzie Miasta Sopotu prezydent miasta Jacek Karnowski spotkał się ze zwycięzcami najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup.

Na spotkaniu z prezydentem Jackiem Karnowskim obecny był prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski oraz kapitanowie zwycięskich załóg – Jacek Chabowski z „Polled 2”, reprezentantka załogi jachtu „Endorphine” Beata Niewińska oraz samotnik Michał Weselak z oldtimera „Wanda”. Z prezydentem spotkał się również kapitan jachtu „GoodSpeed” Łukasz Trzciński, w którego załodze znajdowała się polska aktorka Monika Kwiatkowska (znana z ról w „Układzie zamkniętym”, serialu „Dom”, ostatnio „Miasto 44”). „GoodSpeed” w regatach SailBook Cup popłynął w hołdzie powstańcom warszawskim. Przed startem Monika podsumowała: „Nasz cel to Visby, prawie 630MM tam i z powrotem, czyli każde dziesięć mil za jeden dzień powstania 70 lat temu”.

W trakcie spotkania prezydent wręczył Jackowi Chabowskiemu główne trofeum regat – przechodnią nagrodę regat SailBook Cup w klasie ORC – autentyczny srebrny puchar z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Sailbook(1)

Komentarze


Archiwum