Jest 35!

Następną okrągłą liczbę zgłoszonych jachtów zamyka Bartek Czarciński na własnoręcznie zbudowanym blisko ośmio metrowym jachcie „Perła Gdyni”, na którym zamierza wyruszyć w rejs dookoła świata śladami Henryka Jaskuły.

Kolejny raz mamy pełną paletę uczestników, od zwolenników tułaczki bałtyckiej, przez najambitniejszych regatowców walczących na oceanach, po podróżników realizujących najtrudniejsze wyzwanie żeglarskie na świecie.
SailBook Cup od początku istnienia stanowił dobre pole do testów załogi i jachtu przed wymarzoną przygodą – dla Krystiana Szypki przed oceanicznymi regatami Ostar 2013, dla Szymona Kuczyńskiego przed samotnym rejsem dookoła świata Maxus Solo Around (aktualnie Szymon przebywa gdzieś na Kanale Panamskim), dla Michała Orzoła i jego jachtu „Bliski”, którzy wyruszają na wokółziemską tułaczkę… i dla wszystkich uczestników, których cele i marzenia nie zostały wypowiedziane

2015 rok, piąta edycja i przyglądający nam się od samego początku Tomek Konnak, który od dwóch sezonów zgarniał nagrody dla jachtu najdłużej towarzyszącego, zdecydował się sięgnąć po zwycięstwo – czy uda mu się wyczarować podium w ORC waleczną „Czarodziejką”?

Najmniejszy jacht to pięciometrowe „Gringo” z Łukaszem Stawskim, największy to ponad dwudziestometrowy „Barnaba” z Jerzym Jadczukiem, który po raz trzeci jest z nami. Czy najszybszym jachtem będzie „Fujimo” pod dowództwem Mariusza Kowalskiego?
Pamiętajmy kolejne motto tych regat „wygranym jest każdy, któremu uda się ukończyć całą trasę i to w jednym kawałku” ;)

W tym roku każdy z uczestników bierze udział w akcji „Płynę dla Leo”, akcji z której cały dochód, pochodzący z pobrania aplikacji ze strony Yellowbrick na urządzenia mobilne, zostanie przekazany na konto Fundacji. Żeglarze zmagający się z Bałtykiem mają okazję pomóc Leo w walce z chorobą, i zdjąć Klątwę Ondyny – czyż to nie piękne?

Aż chciałoby się wydłużyć te regaty o kolejną wyspę, żeby trwały i trwały!

Kto wie, może już za rok?

Na dzień dzisiejszy nasze regaty wspierają: Miasto Sopot, Naftoport, Fiat Auto Poland, oceanTEAM, Henri Lloyd, Jerzy Kuliński, Prime System oraz Ocean Sails.

31. s/y Waruna
99-1
32. s/y Froya
100-1
33. s/y Resumee
101-1
34. s/y Czarodziejka
102-1
35. s/y Perła Gdyni
103-1

Komentarze


Archiwum