Uroczyste zakończenie SailBook Cup 2015

W ubiegły weekend 17 października 2015 oficjalnie zakończyliśmy Regaty SailBook Cup 2015. Uroczystość połączona była z podsumowaniem Grand Prix Zalewu Wiślanego. O godną oprawę wręczenia nagród dla Długodystansowych Morskich Mistrzów Polski zadbał partner regat – Urząd Marszałkowski Województwa Warminsko-Mazurskiego.  Do hotelu Stary Młyn dotarli przedstawiciele większości startujących załóg. Ponadto zjawili się również partnerzy i sponsorzy regat. W sumie na sali zasiadło ponad stu zaproszonych gości, wśród nich m.in. reprezentant gospodarzy Jerzy Wcisła, Prezes Elbląskiego OZŻ Henryk Wronkowski, reprezentacja miasta Sopotu oraz reprezentacja województwa Pomorskiego – współorganizatora regat.

Po przywitaniu zebranych głos zabrał Pan Wcisła, który przybliżył zebranym charakterystykę zasobów wodnych województwa, opowiedział o dotychczasowych osiągnięciach w zakresie popularyzacji turystyki wodnej regionu oraz o planach ich rozwoju. Podkreślił też, że takie imprezy jak SailBook Cup są idealną okazją do współpracy dla samorządów, a dla zalewowych żeglarzy do eksploracji Bałtyku. Żeglarze morscy zostali przez niego serdecznie zaproszeni na wody Zalewu Wiślanego, do odkrywania i korzystania z bogatej infrastruktury Wielkiej Pętli Żuławskiej oraz do udziału w licznych organizowanych na tych wodach regatach. SailBook Cup zostało przedstawione jako wspólny sukces i przykład dobrze zorganizowanej imprezy na wodzie na której dobra atmosfera oraz uczestnicy stawiani są na pierwszym miejscu. Ze swojej strony możemy zadeklarować, że w kolejnych edycjach to nastawienie nie ulegnie zmianie.

CSPI0358(1)   CSPI0702(1)

Drugą część wieczoru zapowiedziała prowadząca Pani Regina Czymbor zapraszając Komanda regat oraz Olę Warecką – jego prawą rękę –  by przejęli dowodzenie. Rozpoczęła się część oficjalna zakończenia SailBook Cup, która jak zawsze była bardziej towarzyska niż można by się spodziewać. Pamiątkowymi statuetkami podziękowano współorganizatorom, partnerom i sponsorom za ich nieoceniony wkład w realizację tegorocznej edycji imprezy. Następnie tradycyjnie uhonorowano zwycięzców pierwszego etapu z Sopotu do Visby oraz wręczono nagrody specjalne. Statuetkę fair play otrzymał skipper i załoga jachtu More, którzy zrezygnowali z własnego wyniku w regatach aby pomóc na morzu jednostce która straciła ster.  Ponadto wyróżnieni zostali: Bartek Czarciński (jedyny startujący samotnik), jacht i załoga Oiler.pl (najszybszy jacht regat w czasie bezwzględnym) oraz Monika Kwiatkowska pełniąca zaszczytną funkcję ambasadorki regat. Wręczenie głównych pucharów połączone zostało z udekorowaniem medalistów Długodystansowych Morskich Mistrzów Polski. Złoto odebrali: w klasie ORC 1 załoga s/y Quick Livenera, w ORC 2 załoga s/y 2 easy, w KWR załoga s/y Good Speed, a w klasie Open załoga s/y Arbitrator (kompletne wyniki regat dostępne są do pobrania: SailBook Cup 2015 – wyniki). Dumy oraz radości nie było końca – w końcu przybyło prawie stu nowych Morskich Mistrzów Polski!

Srebrny puchar przechodni SailBook Cup  wywalczył Jacek Zieliński, jednak to nie jego nazwisko zostało uwiecznione na nagrodzie. „Postanowiliśmy zadedykować to zwycięstwo Leosiowi, którego walka z chorobą wciąż przyświecała nam podczas przygotowań V edycji SailBook Cup. Leo! Twoje imię wygrawerowaliśmy na pucharze, życząc tym samym zdrowia, żebyś jak trochę podrośniesz, mógł realizować swoje marzenia! ” – powiedział Jacek w swoim krótkim wystąpieniu. Drugą z wywalczonych statuetek Jacek postanowił przekazać do Szkolnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Damnicy z okazji 60-lecia tego ośrodka.

Każda z załóg, która ukończyła regaty odebrała nagrody ufundowane przez sponsorów regat o łącznej wartości 40 tys. zł. Tradycyjnie o tym co otrzymały załogi zadecydowało losowanie, a nie wynik sportowy. Zakończeniem SailBook Cupowej części wieczoru była premierowa prezentacja filmu z regat autorstwa Moniki Wiater który powstał m.in. na pokładzie jachtu Four Winds, na Gotlandii oraz w Bałtyku. Trzeba przyznać, że mimo wielu podziękowań i nagród wręczanie poszło nadzwyczaj sprawnie, a przemówienia zostały ograniczone do minimum. 

CSPI0260(1)   CSPI0471(1)

Po krótkiej przerwie muzycznej odbyła się ostatnia cześć wieczoru czyli podsumowanie Grand Prix Zalewu Wiślanego. Puchary wręczyli p. Jerzy Wcisła oraz Prezes EOZŻ p. Henryk Wronkowski, którzy wyrazili radość z osiągnięć zalewowych załóg w Długodystansowych Morskich Mistrzostwach Polski oraz zaprosili młode pokolenia żeglarzy do udziału w żeglarskiej rywalizacji wzorem uczestników SailBook Cup. Na zakończenie głos zabrał również reprezentant Kaliningradzkiej Federacji Żeglarskiej p. Konstantin Małecki wyrażając swoje zadowolenie z międzynarodowej współpracy z polskimi żeglarzami. Następnie zaproszeni goście zaproszeni zostali na nieoficjalną część wieczoru, którą umilały szanty w wykonaniu Marka Józefowa oraz premierowa prezentacja zdjęć z regat autorstwa Kuby Niewińskiego.

Ze strony organizatorów pragniemy serdecznie podziękować za miłą atmosferę wieczoru przybyłym gościom: oficjelom, uczestnikom regat i sympatykom. Szczególnie tym przybyłym z odległych regionów Polski (odwiedzili nas m.in. żeglarze z Wrocławia i Krakowa). Licznik regat już odlicza czas do kolejnej przygody! 16 lipca 2016 zapraszamy na kolejny trening kondycyjny przy dziku, a dzień później tradycyjnie w samo południe na start SailBook Cup 2016. Bieżące informacje jak zawsze zamieszczone będą na stronie www.sailbookcup.pl.

Regaty Sailbook Cup 2015 odbyły się dzięki pomocy i przy współpracy z licznymi instytucjami i firmami:

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Organizatorzy:
SailBook.pl, Województwo Pomorskie

Partnerzy:
Miasto Sopot, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, SSI Jerzy Kuliński, Polski Klub Morski, Navinord, OceanTEAM

Sponsorzy:
Naftoport, Konsal, InterRisk, Fiat Auto Poland, Seldén, Aero-Vaerft, Prime System, Ocean Sails, Henri Lloyd, Księgarnia Morska, Morka, Charter.pl, Nova Pierogova, MobilTruck, WaterToGo, BoardRockerz, Leo Centrum Języków Obcych, Tartak Chruściel

Patroni medialni:
Polskie Radio Jedynka, Radio Gdańsk, Radio Koszalin, SSI Jerzy Kuliński, Trójmiasto.pl, Tawerna Skipperów, Magazyn Prestiż, Magazyn W Ślizgu, Młody Elbląg, Magazyn Wiatr, SailForum, Yacht Boat News, Jachting.pl

CSPI0306(1)     CSPI0579(1)   cspi0251  cspi0342   cspi0363 CSPI0260(1)     CSPI0259(1) CSPI0324(1)     CSPI0622(1)CSPI0771(1)     CSPI0820(1)

 

Komentarze


Archiwum